Urnor i gjutjärn
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
URNOR, 1 par, gjutjärn, trol tillverkade under 1900-talets första hälft, angivet på sockel "No 4", höjd ca 35 cm, diameter ca 55 cm, urnorna prydde ingången till en Trädgårdsservering tillhörande Konditori Willfors i Linköping
slitage, rost
540298
2018-05-02