Urnor i gjutjärn

Urnor i gjutjärn
Urnor i gjutjärn
Urnor i gjutjärn
Urnor i gjutjärn
Urnor i gjutjärn
Urnor i gjutjärn
Urnor i gjutjärn
Urnor i gjutjärn

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

URNOR, 1 par, gjutjärn, trol tillverkade under 1900-talets första hälft, angivet på sockel "No 4", höjd ca 35 cm, diameter ca 55 cm, urnorna prydde ingången till en Trädgårdsservering tillhörande Konditori Willfors i Linköping

slitage, rost

540298

2018-05-02