Kina 1700-tal Qianlong Famille rose
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIK, GRÄDDKANNA, 2 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, höjd ca 9 cm, tallrikens diameter ca 23 cm
Pipen med lagning, tallriken med nagg
540305
2018-05-03