Harry Bertoia

Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia

Klubbat för:

220 EUR

Schätzwert

400 EUR

Beschreibung

HARRY BERTOIA, stol, "Bird Chair", modellen formgiven 1950-52, Billnäs, 1970-tal. Svartlackerat ståltrådsnät med gummifjädring. Höjd ca 100 cm. Löstagbar dyna.

Zustandsbeschreibung

Reparationer och ställvis slitage, anlöpningar. Sliten sittdyna.

540323

2018-05-07