Harry Bertoia
Klubbat för:
220 EUR
Schätzwert
400 EUR
Beschreibung
HARRY BERTOIA, stol, "Bird Chair", modellen formgiven 1950-52, Billnäs, 1970-tal. Svartlackerat ståltrådsnät med gummifjädring. Höjd ca 100 cm. Löstagbar dyna.
Zustandsbeschreibung
Reparationer och ställvis slitage, anlöpningar. Sliten sittdyna.
540323
2018-05-07