Harry Bertoia

Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia
Harry Bertoia

Klubbat för:

280 EUR

Utropspris

300 EUR

HARRY BERTOIA, stol, "Diamond Chair", svartlackerad metall. Licenstillverkning Finland, Billnäs, 1970-tal. Löstagbar sittdyna. Höjd ca 75 cm.

Reparationer, slitage, anlöpningar. Sliten sittdyna.

540324

2018-05-07