Bordslampor

Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor

Klubbat för:

4 000 SEK

4 000 SEK

BORDSLAMPOR, 1 par, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld och delvis patinerad brons, total höjd inklusive skärm ca 58 cm

Slitage, senare förgyllning, omarbetade från kandelabrar

540386

2018-05-04