Tallrikar Kina 1700-tal
2018-05-03
540401
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), två av djup modell, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 22-23 cm
Nagg, sprickor, en tallrik med lagning