Skålfat Kina Yuan

Skålfat Kina Yuan
Skålfat Kina Yuan
Skålfat Kina Yuan
Skålfat Kina Yuan
Skålfat Kina Yuan
Skålfat Kina Yuan

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKÅLFAT, stengods, Kina, Yuan (1279-1368), celadonglasyr, invändigt med räfflat brätte, diameter ca 32 cm

Kantlagningar, slitage

540473

2018-05-02