Hörnskåp 17/1800-tal

Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal
Hörnskåp 17/1800-tal

Klubbat för:

150 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

HÖRNSKÅP, 17/1800-tal, furu bemålat med blomstermönster, tvådelat, övre delen med glasdörrpar, nedre delen med dörrpar, invändigt med hyllplan, höjd ca 215, 70x70 cm

Zustandsbeschreibung

Senare målning, slitage, märken, repor, ställvis förlust av färg, de två delarna är lösa

540500

2018-05-02