Hörnskåp 17/1800-tal
Klubbat för:
150 000 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
HÖRNSKÅP, 17/1800-tal, furu bemålat med blomstermönster, tvådelat, övre delen med glasdörrpar, nedre delen med dörrpar, invändigt med hyllplan, höjd ca 215, 70x70 cm
Zustandsbeschreibung
Senare målning, slitage, märken, repor, ställvis förlust av färg, de två delarna är lösa
540500
2018-05-02