Brännvinsskål silver Löfgren Hudiksvall

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LARS LÖFGREN, brännvinsskål, silver, verksam i Hudiksvall 1797-1853, rund, bukig, rund kälad fot, två drakhandtag, höjd 10,5 cm, diameter 15 cm, vikt 135 g

Smärre kantlagningar skador

540527

2018-05-04