Bägare silver Västervik 1750-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

2 000 SEK

JOHAN STENMAN, bägare, silver, verksam i Västervik 1752-59, räfflad fotkant, graverad och punsad dekor av akantus, höjd 10 cm, vikt 70 g

smärre bucklor

540529

2018-05-04