Bägare silver Norrköping 1752

Bägare silver Norrköping 1752
Bägare silver Norrköping 1752
Bägare silver Norrköping 1752
Bägare silver Norrköping 1752
Bägare silver Norrköping 1752
Bägare silver Norrköping 1752
Bägare silver Norrköping 1752
Bägare silver Norrköping 1752
Bägare silver Norrköping 1752
Bägare silver Norrköping 1752
Bägare silver Norrköping 1752
Bägare silver Norrköping 1752

Klubbat för:

1 100 SEK

1 500 SEK

JOHAN PETTERSSON BERG, bägare, silver, Norrköping 1752, godronnerad fotkant, runt mynningen stansad bård, invändigt förgylld, höjd 9 cm, vikt 62 g

smärre bucklor

540530

2018-05-04