Flintlåsgevär

Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, 1700-tal, pipa med oktagonalt kammarstycke, lås med stämpel, kortad stock, med järnbeslag, skuren dekor, längd ca 142 cm

Slitage och skador, kortad stock, delar saknas

540600

2018-05-03