Flintlåsgevär
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, 1700-tal, pipa med oktagonalt kammarstycke, lås med stämpel, kortad stock, med järnbeslag, skuren dekor, längd ca 142 cm
Slitage och skador, kortad stock, delar saknas
540600
2018-05-03