Stav samiskt arbete
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOHN NILSSON (1894-1980), spjutstav, samiskt arbete, betsat trä/renhorn, metallskodd, monogramsignerad o daterad 1963, längd ca 165 cm
Mindre skador, torrpricka, Eggskyddet i renhorn ej tillhörande och med liten skada
540604
2018-05-03