Stav samiskt arbete

Stav samiskt arbete
Stav samiskt arbete
Stav samiskt arbete
Stav samiskt arbete
Stav samiskt arbete
Stav samiskt arbete
Stav samiskt arbete
Stav samiskt arbete

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JOHN NILSSON (1894-1980), spjutstav, samiskt arbete, betsat trä/renhorn, metallskodd, monogramsignerad o daterad 1963, längd ca 165 cm

Mindre skador, torrpricka, Eggskyddet i renhorn ej tillhörande och med liten skada

540604

2018-05-03