Skål Kina

Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, stengods, Kina, 1900-tal, Songstil, blå glasyr, så kallad "Purple-Slashed", diameter ca 18 cm, höjd 8,5 cm

Krackelering

540658

2018-05-04