Hänge ring brosch med snäckskalskaméer

Klubbat för:

700 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

HÄNGE, RING, BROSCH, 18 k guld med snäckskalkaméer, hänget stämplat Wilhelm Harbeck, 1921, hängetshöjd ca 3 cm, ringstorlek 16, broschenslängd, ca 7 cm, totalvikt ca 6.1 g

Zustandsbeschreibung

Broschen med några bucklor och sprickor, skenan av ringen med spår av renovering, slitage

540664

2018-05-02