Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av trädgård med klippavsats flankerad av pion samt bambu i underglasyrblått, kälningen och brättet med rutbård och blommor, diameter ca 37 cm

Nagg, ett fat med spricka, slitage

540673

2018-05-03