Matservis England Adams
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATSERVIS, ca 79 dlr, England, Chelsea Sprays, Adams, "Calyx Ware", bestående av: 12 flata matallrikar, 12 djupa mattallrikar, 12 förättsttallrikar, 12 assietter, 17 assietter, 4 kaffekoppar med fat, 6 tekoppar med fat, kaffekanna, kanna, 4 uppläggningsfat, skål, såssnipa, 2 saladierer, samt karott med lock, mattallriken ca 25 cm
Enstaka nagg kan förekomma, krackelering
540714
2018-05-03