Dosa samt bägare i silver

Dosa samt bägare i silver
Dosa samt bägare i silver
Dosa samt bägare i silver
Dosa samt bägare i silver
Dosa samt bägare i silver
Dosa samt bägare i silver
Dosa samt bägare i silver
Dosa samt bägare i silver
Dosa samt bägare i silver
Dosa samt bägare i silver
Dosa samt bägare i silver
Dosa samt bägare i silver
Dosa samt bägare i silver
Dosa samt bägare i silver

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DOSA, BÄGARE, silver, 1900-talets första hälft, emaljarbete, invändigt förgyllda, dosans längd 8, bägarens höjd 5 cm, totalvikt ca 121 g

Smärre skador och slitage

540812

2018-05-03