Kandelabrar empirestil

Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil
Kandelabrar empirestil

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, empirestil, 1900-talets första hälft, för 5 ljus vardera, delvis förgylld och patinerad brons, segergudinnan Viktoria uppbärande svängda bladornerade ljusarmar, kolonnpostament av marmor, höjd ca 69 cm

540876

2018-05-03