Kandelabrar empirestil
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, empirestil, 1900-talets första hälft, för 5 ljus vardera, delvis förgylld och patinerad brons, segergudinnan Viktoria uppbärande svängda bladornerade ljusarmar, kolonnpostament av marmor, höjd ca 69 cm
540876
2018-05-03