Byrå senbarock
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BYRÅ, 1700-talets första hälft, senbarock, Tyskland, raka sidostycken avslutandes i lambrekäng, skiva med profilerad kant, valnötsfaner, inläggningar av alm och mahogny, draghandtag samt nyckelplåtar av mässing med graverad dekor, höjd 80, 117,5x63 cm
Bakstycke något löst, fanermed lagningar och bortfall, fuktfläck
Nyckel saknas
541014
2018-05-03