Memorabilia FN-insatsen Kongo

Memorabilia FN-insatsen Kongo
Memorabilia FN-insatsen Kongo
Memorabilia FN-insatsen Kongo
Memorabilia FN-insatsen Kongo
Memorabilia FN-insatsen Kongo
Memorabilia FN-insatsen Kongo
Memorabilia FN-insatsen Kongo
Memorabilia FN-insatsen Kongo
Memorabilia FN-insatsen Kongo
Memorabilia FN-insatsen Kongo
Memorabilia FN-insatsen Kongo
Memorabilia FN-insatsen Kongo
Memorabilia FN-insatsen Kongo
Memorabilia FN-insatsen Kongo

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MEMORABILIA, insamlade föremål under FN-insatsen i Kongo, 1960-tal, bestående av: basker, bajonett, uniformspersedel/halsduk, mössa för flygvapnet, kamera för dokumentation med UNUCs logotyp, armband med namngravyr, pilbåge, 4 pilar, diverse mynt, förtjänstmärken, medaljer mm. med följer bok "Med FN i Kongo, svenskar i fredens tjänst

PROVENIENS: Skytt Yngve Lyander, 10:e FN bataljonen, 1:a kompaniet

541074

2018-05-06