Johan Kindborg, Hasselbacken

Johan Kindborg, Hasselbacken
Johan Kindborg, Hasselbacken
Johan Kindborg, Hasselbacken
Johan Kindborg, Hasselbacken
Johan Kindborg, Hasselbacken
Johan Kindborg, Hasselbacken
Johan Kindborg, Hasselbacken
Johan Kindborg, Hasselbacken
Johan Kindborg, Hasselbacken
Johan Kindborg, Hasselbacken

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

JOHN KINDBORG (1861-1907): Hasselbacken, vårmotiv från Djurgården, signerad och daterad John Kindborg -89, olja på duk, 50,5 x 76 cm.

PROVENIENS
Bukowski Auktioner, auktion 464, Julauktion, hösten 1988, katalognr 85

541264

2018-06-18