Piedestal nyrenässans 1800-talets slut
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIEDESTAL, nyrenässans, 1800-talets slut, trä bemålat i svart, detaljer i mässing, rikligt snidad dekor av renässanstyp, höjd ca 120 cm, plattan upptill 32x32 cm
Bruksslitage väl överensstämmande med ålder, mässingskant upptill något ojämn och böjd
541328
2018-05-04