Piedestal nyrenässans 1800-talets slut

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PIEDESTAL, nyrenässans, 1800-talets slut, trä bemålat i svart, detaljer i mässing, rikligt snidad dekor av renässanstyp, höjd ca 120 cm, plattan upptill 32x32 cm

Bruksslitage väl överensstämmande med ålder, mässingskant upptill något ojämn och böjd

541328

2018-05-04