Elisabeth Jerichau Baumann akvarell

Klubbat för:

2 600 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

ELISABETH JERICHAU BAUMANN (1819-1881): "Ur Sagno 1880 Ettore", akvarell, signerad Elisabeth Jerichau, ca 20x32 cm

Text a tergo, Inköpt efter Professor Jerichau, Köpenhamn 6 maj 1884

Kuntoraportti

541337

Päivämäärä:

2018-05-10