Spegellampett senempire 1840-/50-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGELLAMPETT, senempire, 1840-/50-tal, förgylld och bronserad, ramen med pastellagedekor, löst skuret krön med dekor av växter och fruktkorg, fasettslipat spegelglas, höjd ca 62, längd 63 cm
Smärre förgyllningsbortfall, troligen senare spegelglas, delvis omförgylld
541342
2018-05-04