Spegel empire 1800-talets andra kvartal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, empire, 1800-talets andra kvartal, förgylld och bemålad, dekor av gripar, fleuroner och ansiktsmaskaroner, höjd ca 67, längd ca 38 cm
Senare förgyllning och bemålning, krönet något slaget, möjligen senare glas
541422
2018-05-04