Spegel empire 1800-talets andra kvartal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, empire, 1800-talets andra kvartal, förgylld och bemålad, dekor av gripar, fleuroner och ansiktsmaskaroner, höjd ca 67, längd ca 38 cm

Senare förgyllning och bemålning, krönet något slaget, möjligen senare glas

541422

2018-05-04