Alvar Aalto karmstol 51

Alvar Aalto karmstol 51
Alvar Aalto karmstol 51
Alvar Aalto karmstol 51
Alvar Aalto karmstol 51
Alvar Aalto karmstol 51
Alvar Aalto karmstol 51
Alvar Aalto karmstol 51
Alvar Aalto karmstol 51
Alvar Aalto karmstol 51
Alvar Aalto karmstol 51
Alvar Aalto karmstol 51
Alvar Aalto karmstol 51

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ALVAR AALTO, "Stol 51", böjträ samt svärtade karmar, 1930-tal, för Artek, modellen formgiven 1932 för Paimio sanatorium, Finland, sitthöjd ca 38 cm

Fläckar, slitage

541452

2018-05-05