Kunglig dansk Musselmalet
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", servis, 34 dlr, bestående av: kaffekanna nr. 519, 5 st. kaffekoppar med 10 st. underfat nr. 719, 8 st. assietter nr. 180, paret ljusstakar nr. 1138, snipa nr. 661, sockerskål med lock nr. 657, 3 st. serveringsfat nr. 1062, 548, 552, skål nr. 1142 samt salt och pepparströare nr. 480, 467, merparten av delarna 2.a sort.
Sockerskål med lagning på locket, något litet nagg kan förekomma
541485
2018-05-06