Lisa Larson vas samt kanna

Lisa Larson vas samt kanna
Lisa Larson vas samt kanna
Lisa Larson vas samt kanna
Lisa Larson vas samt kanna
Lisa Larson vas samt kanna
Lisa Larson vas samt kanna
Lisa Larson vas samt kanna
Lisa Larson vas samt kanna

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LISA LARSON, vas samt kanna, unika, stengods, 1960/70-tal, Gustavsberg Studio, signerade ´Lisa L´, höjd ca 16.5-19,5 cm

Glasyr till vasen är något krackelerad, smärre slitage

541504

2018-05-31