Konsolbord stockholmsarbete i rokoko
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
KONSOLBORD, stockholmsarbete i rokoko, träskuren dekor, förgyllt med polerat och slagmetall, genombruten dekor av rocailler, voluter och växtornamentik, kolmårdsmarmorimitierad träskiva, höjd 77, 74 x 40 cm
PROVENIENS: Heby säteri, Gåsinge Dillnäs socken, Södermanlands län
För konditionsrapport kontakta bertil.carlsson@auktionsverket.se
Dekorskador, avslag, retuscher
541526
2018-06-18