Konsolbord stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

KONSOLBORD, stockholmsarbete i rokoko, träskuren dekor, förgyllt med polerat och slagmetall, genombruten dekor av rocailler, voluter och växtornamentik, kolmårdsmarmorimitierad träskiva, höjd 77, 74 x 40 cm

PROVENIENS: Heby säteri, Gåsinge Dillnäs socken, Södermanlands län

För konditionsrapport kontakta bertil.carlsson@auktionsverket.se

Dekorskador, avslag, retuscher

541526

2018-06-18