Bägare 2 st silver Grubb Hudiksvall 1797

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

OLOF GRUBB, bägare, 2 st., silver, Hudiksvall 1797, snarlika, välvd fot med svängda åsar, delvis förgyllda, livet med graverad dekor av blad och blommor, höjd 11 cm vikt 108 g

bucklor

541534

2018-05-11