Urnor Heby Slott
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
URNOR, 1 par, flintgods, 1700-tal, Marieberg, Stens period (1768-1788), med uppsvängda hänklar samt dekor i relief av girland, medaljonger, en märkt MBSten, höjd ca 36,5 cm
Lagningar,
541570
2018-05-06