Saltkar London 1700-tal

Saltkar London 1700-tal
Saltkar London 1700-tal
Saltkar London 1700-tal
Saltkar London 1700-tal
Saltkar London 1700-tal
Saltkar London 1700-tal
Saltkar London 1700-tal
Saltkar London 1700-tal
Saltkar London 1700-tal
Saltkar London 1700-tal
Saltkar London 1700-tal
Saltkar London 1700-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SALTKAR, 1 par, silver, England, Georg III, London 1793, båtformade, uppsvängda hänklar med akantusfäste, graverade med crest under krona, invändigt förgyllda, botten numrerad, längd ca 15, höjd 8 cm, vikt ca 275 g

Zustandsbeschreibung

541587

2018-05-07