Skåp senbarock Heby Slott
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
SKRIVSKÅP, senbarock, troligen stockholmsarbete, fanerad med valnöt, brännförgyllda beslag, bruttet krön, över del med fack, lådor och hyllor, höjd ca 234, 112x60 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Heby Slott
Slitage, fanerbortfall, ytskador, enstaka delar saknas, sprickor
541642
2018-05-06