Biblioteksbord Swedish Grace 1920-tal
2018-05-05
541753
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BIBLIOTEKSBORD, 1920-tal, Swedish Grace, fanerat i bl a jakaranda och bonad björk, tassliknande fötter, ben och skiva med intarsiadekor, utdragsfunktion för iläggskivor på vardera kortsida, höjd ca 76, längd ca 125, bredd ca 75 cm
Smärre slitage, enstaka minimalt fanérbortfall i kanten