Biblioteksbord Swedish Grace 1920-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BIBLIOTEKSBORD, 1920-tal, Swedish Grace, fanerat i bl a jakaranda och bonad björk, tassliknande fötter, ben och skiva med intarsiadekor, utdragsfunktion för iläggskivor på vardera kortsida, höjd ca 76, längd ca 125, bredd ca 75 cm

Smärre slitage, enstaka minimalt fanérbortfall i kanten

541753

2018-05-05