Biblioteksbord Swedish Grace 1920-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BIBLIOTEKSBORD, 1920-tal, Swedish Grace, fanerat i bl a jakaranda och bonad björk, tassliknande fötter, ben och skiva med intarsiadekor, utdragsfunktion för iläggskivor på vardera kortsida, höjd ca 76, längd ca 125, bredd ca 75 cm
Smärre slitage, enstaka minimalt fanérbortfall i kanten
541753
2018-05-05