Ljuskrona venetiansk stil
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, venetiansk stil, 1900-talets första hälft, 10 ljusarmar för elektrisk belysning stomme i glasklädd mässing, med olikaformade prismor, droppformade hängen och ljusmanschetter av glasmassa, höjd ca 62, diameter ca 62 cm, skarmar medföljer
Några prismor är lösa, några mindre mindre nagg, ej funktionstestad
541783
2018-05-07