Ljuskrona venetiansk stil

Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil
Ljuskrona venetiansk stil

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSKRONA, venetiansk stil, 1900-talets första hälft, 10 ljusarmar för elektrisk belysning stomme i glasklädd mässing, med olikaformade prismor, droppformade hängen och ljusmanschetter av glasmassa, höjd ca 62, diameter ca 62 cm, skarmar medföljer

Några prismor är lösa, några mindre mindre nagg, ej funktionstestad

541783

2018-05-07