C.G Hallberg bestickservis i silver

Klubbat för:

4 400 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

C.G HALLBERG, bestick, silver, 58 dlr, Stockholm, 1900-talets första hälft, chippendalemodell, bestående av: 8 smörgåsgafflar, 8 smörgåsknivar, 1 par smörkniv, 8 bordsgafflar, 8 bordsskedar, 8 bordsknivar, 15 teskedar, sked, vikt exkl. knivar med rostfria blad ca 1285 g

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage

541784

2018-05-05