Serveringsskedar 7 st

Serveringsskedar 7 st
Serveringsskedar 7 st
Serveringsskedar 7 st
Serveringsskedar 7 st
Serveringsskedar 7 st
Serveringsskedar 7 st

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SERVERINSSKEDAR, 7 st, silver, bestående av: 3 skedar, gammal franska, Anders Bollwy, Falun, 1851 och 1855, 1 sked, gammal franska, Anton Sandberg, Haparanda, 1898, 2 skedar, engelsk snäck, Anders Petter Lundqvist, Stockholm, 1860, 1 sked, fiolskaft, Olof Sahlstedt, Kalmar, 1820, några med inskriptioner, längd ca 21 cm, totalvikt ca 350 g

Slitage, bucklor och mindre repor

541794

2018-05-12