Teservis silver
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TESERVIS, 3 dlr., snarlika, silver, England, London 1905 samt C. G. Hallberg Stockholm, omkring år 1900, godronnerade, höjd ca 10-32 cm, vikt ca 1625 g
PROVENIENS: Gustafsviks herrgård, Varnums socken, Värmland
Stötskador, graverade med monogram
541838
2018-05-07