Bordsur, 1800-talets slut
Closed
2018-05-06
541841
| Sold for | 3 400 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
BORDSUR, 1800-talets slut, sten och brons, urtavlan märkt H.E Holst Kjöbenhavn, krönet med byst föreställande gudinnan Athena, höjd 64 cm
Smärre slitage, bysten löstagbar från urfodralet, ej funktionstestad