Folke Arström samt Pierre Forsell bestick

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FOLKE ARSTRÖM, PIERRE FORSELL, bestick, 28 respektive 16 dlr, "Focus de Luxe" respektive "Piruett", design för Gense, rostfritt stål samt bakelit, originaltillverkning, bestående av: 7 matskedar, 6 matgafflar, 6 matknivar, 2 bordsknivar, 1 bordsgaffel, 1 bordssked, 5 smörgåsgafflar, 16 vickningsgafflar, längd ca 17-19,5 cm

Slitage/repor

541857

2018-05-07