Khanjar
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KHANJAR, 1900-talets första hälft, sannolikt Oman, tveeggat blad med mittås, bälte med stickningar i metall, total längd bälte ca 119, dolkens längd ca 30 cm
Slitage, bälte omarbetat, delvis kompletterat
541893
2018-05-07