Khanjar

Khanjar
Khanjar
Khanjar
Khanjar
Khanjar
Khanjar

Klubbat för:

450 SEK

1 500 SEK

KHANJAR, 1900-talets första hälft, sannolikt Oman, tveeggat blad med mittås, bälte med stickningar i metall, total längd bälte ca 119, dolkens längd ca 30 cm

Slitage, bälte omarbetat, delvis kompletterat

541893

2018-05-07