Väggpendyl Nils Berg

Väggpendyl Nils Berg
Väggpendyl Nils Berg
Väggpendyl Nils Berg
Väggpendyl Nils Berg
Väggpendyl Nils Berg
Väggpendyl Nils Berg
Väggpendyl Nils Berg
Väggpendyl Nils Berg
Väggpendyl Nils Berg
Väggpendyl Nils Berg
Väggpendyl Nils Berg
Väggpendyl Nils Berg
Väggpendyl Nils Berg
Väggpendyl Nils Berg

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Nils Berg Stockholm (urmakare i Stockholm, 1721-1794), träskuret fodral, flankerande kolonetter med avslutande kottar, dekor av voluter, girlander, bronserad, höjd ca 97 cm

Skador, slitage, lösa delar medföljer, nyckel finns

542232

2018-05-12