Väggpendyl Nils Berg
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Nils Berg Stockholm (urmakare i Stockholm, 1721-1794), träskuret fodral, flankerande kolonetter med avslutande kottar, dekor av voluter, girlander, bronserad, höjd ca 97 cm
Skador, slitage, lösa delar medföljer, nyckel finns
542232
2018-05-12