Stringhylla med skåp

Stringhylla med skåp
Stringhylla med skåp
Stringhylla med skåp
Stringhylla med skåp
Stringhylla med skåp
Stringhylla med skåp
Stringhylla med skåp
Stringhylla med skåp
Stringhylla med skåp
Stringhylla med skåp

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅP OCH HYLLOR, String-modell, daterad 1962, bestående av golvhylla, 13 hyllplan och 4 delar metallstomme och telefonhylla lackerat i grått, fanerad med teak, skåpdelen märkt "12 okt 1962", skåpdelens höjd 57, längd 78, djup 45 cm, hyllplanens längd 78 cm, metallstommens höjd 210 cm, telefonhyllans längd 77 cm

Medföljer: stomme till väggstringhylla samt hyllplan dito

Skåpdelen med skador och märken, smärre fanérskador och slitage

542256

2018-05-13