Konditoriformar Ahlqvist´s Konditori
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MARSIPANFORMAR, 8 dlr, 1900-talets första hälft, tennlegering, i form av tomtar respektive släde, höjd formar ca 6-19 cm
PROVENIENS: Ahlqvist´s Konditori, Karlavägen 42, Sturegatan 42, mellan åren ca 1905-35.
https://stockholmskallan.stockholm.se/post/25268
https://stockholmskallan.stockholm.se/post/25270
542319
2018-05-20